Sony Ericsson Xperia R800i – Wgrywanie gier z Playstation PSX na telefon

Od czego muszę zacząc?


Na wstępie zaznacze, że telefon nie musi byc zrootowany, potrzebujemy jedynie darmowej aplikacji ES File ExplorerMusimy przejść do Ustawień -> Aplikacje, następnie zatwierdzić mozliwość uruchamiania aplikacji z nieznanych źródeł (klikamy na opcje Nieznane źródła)
 

Jak skopiować grę z płyty na dysk twardy?


Do skopiowania gry z płyty CD na dysk twardy komputera użyjemy aplikację CloneCD ( testowałem CDBurnerXP i niestety występowały problemy ze skopiowaniem oryginalnej gry). Gra zostanie zapisana w postaci pliku z rozszerzeniem CCD. Oczywiście koipiujemy tylko gry oryginalne, które kupiliśmy dla siebie na właśność (nie tolerujemy żadnego piractwa!).

Konwertowanie gry do formatu obsługiwanego przez smartfon Xperia Play


 
Następnym krokiem będzie skorzystanie z aplikacji PSXperia – służy ona do przekonwertowania pliku CCD na format obsługiwany przez telefon Xperia Play. 

PSXperia (wersja 2.0)
Kompatybilna z 2.3.4 Gingerbread
Źródło: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1365680
 
Powyższa wersja aplikacji nie potrzebuje przerzucania żadnych plików z gry Crash Bandicoot (taki wymóg był w starszych wersjach aplikacji PSXperia). Wskazujemy skopiowany przez nas plik CCD i wybieramy opcje Convert, następnie nazywamy odpowiednio gre i ewentualnie wrzucamy miniaturke w rozdzielczości 170x170px.
 

Kopiowanie gry do pamięci telefonu / karty pamięci


Kopiujemy plik z grą na głowny katalog karty pamięci, a katalog Data do katalogu Android. Uruchamiamy za pomoca ES File Explorer, wybierając plik ktory jest na głównym katalogu karty pamięci.

Posted by jackvonthor